njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Explain the different stages of human society based on the pictures given in the lessonyou have already read .​
Complete the steps to identify all potential rational roots of f(x) = 3x2 – x – 4.
4. What is the total cost of 400 square feet of land if it sells for $110 per square foot?
Why isa DNA replication regarded as semi conservative?
To properly use the Addition Property of Equality what number would have to be added in the equation, 14 = x - 6? A -14 B 14 C -6 D 6
Stephanie graduated from college and on her first job earned an annual salary of $25,000.
if 7544644555- x is 45000 whats the value of x
What is corontology? 100 pts please answer asap A. The study of the benefits that Pilates has on the heart. B. The holistic approach to exercise that is known
what makes science an exact science
Question And Answer (Losay questions) explain the system of protecting valuable item such as a car, house or farm against all kind of danger? ​