aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Is the question below a statistical question? Do teachers make more money than nurses?Yes or no please answer !!​
REALIZAR LA MASA MOLECULAR DE LOS SIGUIENTES COMPUESTOS HIDROXIDO DE MAGNESIO = Mg(OH)2 ACIDO CARBONICO = H2CO3 GLUCOSA= C6H12O6
In the laboratory a student finds that it takes 103 Joules to increase the temperature of 12.6 grams of solid diamond from 22.4 to 39.4 degrees Celsius. The spe
The distance from Kevin's home to his school is 2 kilometers. Adrian lives 750 meters from the same school. How much closer does Adrian live to school than Kev
What is the volume of the tank, in terms of PI?
A bear walks into the room. In response, you run away. Trace the events that occur from the initial release of epinephrine to the release of glucose into the bl
PLEASE HELP ME this is very difficult for me.
Help me PLEASEEEEEEEEEEEEE
A triangle has sides 12, 35, and 37. Identify whether the triangle is right, acute, or obtuse.
decay mode for cesium-137