jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

If I were in charge of the world. I WILL GIVE BRAINLIST TO BEST ANSWER THANK YOU!
Isaac has three types of coins in his pocket. There are two more quarters than dimes, and as many nickels as quarters and dimes together. The coins total $3.75.
18. The figure shows a regular pentagon. Find the value of x.
DO yall ever plan to wear sum out and think oh this shirt would look cute with tho leggings then you try it on and then u just like nvm.....not my fault i don't
help appreciated:) ty ! giving brainliest
Compare today's workout with the 2 workouts you have done earlier in the school year... how did you do?BE DETAILED FOR BRAINLIST
How many 2 cm square tiles do I need to cover a box that is 26 cm length, 15 cm wide and 8cm high
Would you suggest to your teacher to use the social media to post announcements like project submission deadlines? Why or Why not?​
PLSSSSSSSS HELPPPPPPPPPPPP
HELP ME PLZ Give examples of ways to prevent at least three specific injuries