makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

here to you!!!!!!!! now prove it
How is sediment formed? a. By extreme temperature and pressure b. By the cooling of lava c. By the heating of lava d. By weathering and erosion
Compare sequence 2 with sequence 1 and describe the mutation that has occurred.
How did Turner muse these principles of art to create a certain feeling or effect in his artwork?
The musical note A above middle C has frequency of 440Hz. What is the wavelength of the sound produced
6. During the very early stages of a person's life cycle, the rate of cell division proceeds rapidly. During this time, cells show little growth. What can you c
Write a letter to your parents
I WILL GIVE BRAINLEST!!!!!!!! A dress is on sale for 35% off the regular price. Which expression represents the price of the dress after the discount? D is to r
when you open a browser window it opens in a _____________.A.menuB.folderC.fieldD.window.If you have any questions regarding to the question let me know in the
convert y+1= 6/11(x+11) to slope-intercept