lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

What prevented East Germany from participating in the Marshall Plan, despite being offered economic assistance? A. a lack of support from West Germany B.the Sov
Select the statement that correctly identifies a green country and cites supporting evidence. a.) Australia is the greenest country because it has fought agains
What are the limitations of Gina’s model?
Police officers often use ___________ to get information from their witnesses.
Explain why it is important to keep all variables that might affect the dependent variable, other than the manipulated variable constant?
a living room measures 24 feet by 15 feet an adjacent square dining room measures 13 feet on each side if carpet cost 6.98 per square what's the total cost of
which of these is a mixture? a. oxygen b. air c. carbon dioxide d. carbon
four friends went scuba diving today ali Dove 70 feet Tim went down 50 feet Carl dove 65 feet and Brenda reached 48 feet below sea level. write the friend's nam
Spanish help please #24
what is the meaning of the root in this word versus