kaylyngrogan kaylyngrogan
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Keiko bought 8 boxes of chocolates. Each box cost 8.47. How much did she spend?

Respuesta :

rockstarmath47 rockstarmath47
  • 12-04-2024
8 boxes times $8.47 for each box is a total of $67.76
Answer Link

Otras preguntas

Juwad picked 30 bags of apples on Monday and sold them at his fruit stand for $3.45 each.the following week he picked and sold 26bags
the points (4,1) and (x,-6) lie on the same line. if the slope of the line is 1, what is the value of x?
Determine if the rates of $24 for 6 hours of and $36 for 8 hours of work are equivalent. Explain your reasoning.
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION
Square root of 6 times [(square root of 30)-2]
What is a vector quantity? A. A quantity direction only B. A quantity with magnitude and direction C. A quantity with magnitude only D. A quantity with no magni
answer my question plzz !!any body
Cultural conflict you have observed??
Two consecutive positive numberside are such that the sum of their squares is 113. Find the two numbers
Is there a square made up of square tiles that has only 75 squares overall? What about one that has 120 squares overall? If it is possible show the square desig