victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

What is the range of the ordered pairs shown in the graph?
Which of the following statements is TRUE about vitamin and minerals? a. Vitamin D is a water-soluble vitamin that is stored as hydroxycholecalciferol and relea
The residents of a city voted on weather to raise property taxes . THe ratio of yes votes was 3 to 5. If there were 4845 no votes, what was the total number of
What are the zeros of the function below? Check all that apply. F(x) =x(x-2)/(x+3)(x-5)
Por favor ayuda con estw problema de la transformada de ls derivada Y''-6y+9y=t y(0)=0 y' (0)=1
what do proteins, nucleic, acids, and carbohydrates all have in common
PLEASE HELP!!! ASAP!!!!!!
Which noun is the antecedent of the pronoun "she"? Keiko is raising tulips because she enjoys flowers. A. flowers B. raising C. Keiko D. tulips
Island A is 230 miles from island B. A ship captain travels 260 miles from island A and then finds that he is off course and 200 miles from island B. What beari
Identify the weather condition that's most likely being described. Un ciclón tropical caracterizado por mucha lluvia, viento relámpagos y truenos.