mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
In The Adventures of Huckleberry Finn, the house is packed with people after the duke hangs his signs. Which statement best explains how this could be viewed as
Which of the following is a central idea in the conclusion of the Declaration of Independence?
Greek fire was used by the
Mao Zedong government took control of farms in China through
what are a firms four major financial needs?
Who was the fascist leader of Italy in the years between World War I and World War II?
Which of these is the basic unit of mass? a. L b. kg c. cm d. mL
Read the following excerpt from the Council of Trent, Eighteenth Session: Whereas, then, first of all, it has noticed that the number of suspected and perniciou
True or false, In order to obey law of conservation of mass, reactions are arranged to have more atoms of reactants than products.
The horizontal line that separates the numerator and the denominator is called the dividend.