clarice247
clarice247 clarice247
  • 04-09-2015
  • Mathematics
contestada

A yard fabric costs $12.99. How much will 2 feet cost?

Respuesta :

Hollywood111 Hollywood111
  • 04-09-2015
8.66, you divide 12.99 into 3 and then multiply the result which is 4.33 by 2
Answer Link

Otras preguntas

In order to increase the amount of water available for human consumption in the Middle East, most governments have been forced to reduce the amount of _________
Round each number to the nearest hundred and estimate the sum.1,841 964
What is the answer for 7th grade science
How do I apply the distributive property to produce an equivalent expression to 9 + 21k Plz tell me how you got the answer
What is the most accurate assessment of Conrad's feelings about his work as an author? A. He is moved to exhort his readers to higher realization of spiritual
an 18 ounce box of cereal cost 2.76. How many ounces should a box priced at 2.07 contain
What area would most likely experience the greatest amount of natural erosion? a. grassland b. forest c. desert d. rainforest
HELP ME PLEASE Evaluate the expression 34 ÷ (14 − 5) × 2. What is the value of the expression 52 + 22? What is the value of the expression shown below? 3 + (2 +
Explain why -0.33 is greater than -0.33. (This is not part of the question but there is a line above the second -0.33, like the repeating line above)
How many 1/100 units are in 1/1000 units