notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

Steve was offered $5025 per year for a weekend lifeguarding job at a local pool. He wants to know how much his monthly income will be at this salary level. What
Which words in the sentence make up the appositive? Which word does the appositive rename? Many letters of support were sent to the candidate Jack Candless. A.
Which systems are affected when someone does not take their seasonal allergy medication? Choose all answers that are correct. A. muscular system B. immune syste
72 ounces in 6 steaks unit rate
according to the article, what "technologies" did the western powers use that enabled them to conquer other countries during th age of imperialism?
William and amy are stuffing envelopes for a charity. today William stuffed a total of 70 envelopes. this was 10 more than twice the number of envelopes that am
Mark each statement if it correctly describes Confucian ideas. A. The secret to leading a good life is good personal character. B. To live well, a person must b
In a multicellular organism, organs carry out a variety of life functions. In a single-celled organism, these functions are performed by A.tissues B. organelles
a similarity between humans and many other multicellular animals is that they
what is the product of 4+3i and 4-3i