herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

how did hitler oppress jews?
What motivated Booker to pursue an education?
What is 1 5/12 + 4 1/6 in its simplest form?
Find the recursive formula 32, 232, 432, 632.....
Spain went to war with _________ during the anglo-spanish war when phillip ii sent a spanish armada to defeat them, but the severe weather inhibited their effor
Simplify. 54 + 4 ( 34 − 12 ) 2 Enter your answer in the box [___]
The benefits of protective tariffs are:
Explain two fiction of the public protector
Which book described the unique characteristics of the Heian court while telling the tale of someone looking for love? The Domesday Book Tales of Gengi T
Item 20 Factor 42x+28y using the GCF.