kaydeemyladyy
kaydeemyladyy kaydeemyladyy
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Help please I’ll mark you brainliest if you get it right

Help please Ill mark you brainliest if you get it right class=

Respuesta :

anorexicbatman
anorexicbatman anorexicbatman
  • 01-12-2017
It seems that the y-value is increasing by 18 each time, this means this function is linear.

So, out of the two linear options C makes the most sense
Answer Link

Otras preguntas

One aspect of the Soviet unions foreign policy following world war 2 was to
A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per cup?
which of the following expressions cannot be factored? A. 15x-10 B. 4x+8 C. 3x+8 D. 2x-2
who was the two exporers who tried to find a passage to the east by sailing around south america
Library of Congress, LC-USZC4-2996 What would this image convey to someone from the early 1900s about the suffrage movement? (7 points) It was a link
The cost to rent an instrument is $65 for the first month. It costs $30 for each additional month, x, that the instrument is rented. Which expression represents
Which table best shows the impacts resulting from human activity? Impact of Human Activities Human Activity Impact Forest area cleared to construct an airport I
Help please I will mark you as the brainiest
How does propaganda can influence attitudes and actions?
help ASAP!!! .........................