23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. -x + 4 = 32
The sum of 5 and a number x
the rusty bucket leaks on my foot compound subject
Which is greater 400 mililiters or 4 liters?
1. Which of these processes is responsible for generating the most ATP within cellular respiration? A. The electron transport chain B. The breakdown of glucose
One reason poor decisions are often made is because of impulsiveness. Please select the best answer from the choices provided. T
Use mental math to find the unknown number in the equation 12 x b= 480
PLS HEEEEEEEEEELP MEEE GUARANTEE REWARD PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.The SAT this year has a mean of 500 and a standard deviation of 5
The murder or abandonment of baby girls is called _________
what is the name of the sea east of china and west of the korean peninsula