jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

Explain the importance of photosynthesis.
How does Orwell use satire to achieve his purpose in this passage? by having Clover neigh repeatedly to show a reversal in roles by having the pigs walk awkward
Which type of irony is being used in the following example? When the first English settlers arrived at Jamestown, hygiene was not a priority. The settlers faced
6. Myesha bought two and nine hundred five thousandths pounds of grapes at the store. How is this written in number form? 0 2.950 2.0095 0 2.905 0 2.095
A car goes 100 meters north and then 100 meters south in 75 seconds. What is its speed? its velocity?
(x-8)x(-7x-17) - simplify
help me with this please​
Can someone please give me the answers to this? ... please ...
2 /5 x + 21 = − 1 /5 ( 8 x − 25 ) − 2 x
I'm writing a simple spanish essay and I need feedback, punctuation, flow, and other help would be appreciated. Mi familia y yo solíamos pasar las vacaciones e