Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

What are three variables that affect a living system?
which is bigger, 70% of 200 or 3/4 of 160
Several types of ________ are used to produce yogurt. A. molds B. yeasts C. protozoa D. Bacteria
larry claims that 14+12×8+12 and14×12+8×12 are equivalent because they have the same digits and the same operations
Mrs.Jacobsen purchased a 5-pound package of ground beef for $12.40. She decided to use 8 ounces each day for dinner recipes. What was the cost of ground beef pe
what is 555000 rounded to the nearest ten thousand
Seven hundred twelve thousandths in expanded form
each student in ms sikes's kindergarten class has a box of crayons. each box has 36 crayons.if there are 18 students in ms sikes class how many crayons are ther
Please answer the following question in English. Why does Hispanic Heritage Month start on September 15th? Why do we have this celebration in the United States?
what is 1/10 of 90000