x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

If 400ml of milk is used for 8 pancakes,how much is used for 6
How does Coulomb's law relate to test charges?
A stone thrown horizontally at a speed of 5m/s from the top of a cliff 78.4m high. A. How long does it take the stone to reach the bottom of the cliff? B. How f
What is the place value of the 4 in 2,345?
what is a complex set of responses
How is the Grand Canyon like a history book
We walked to the park.  What is the complete predicate of this sentence?
There is 27 campers. This is nine times as many as the number of counselors. how many counselors are there?
what abiotic factors characterize salt marshes?
please help find out what is b/3+17=48