cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Been reading an article about president Franklin. came a cross a question but what is rhetoric?
What is the simplified form Of (y^8)(y^2)
can someone help me and so the answers please!!?
Is 3²/2² just like 9/4? whats the answer please :(
What Are The Impacts Of The Stand Of The 300 Spartans At The Battle Of Thermopylae ?
dalton's model did not recognize that atoms of different elements a. can have different charges. b. have different masses. c. have different properties. d. form
which is a civic duty required by u.s. law for 18 year old male citizens
Which is the correct sequence of increasing organization? a Organ, tissue, cell, molecule b Atom, molecule, tissue, cell c Organelle, tissue, cell, org
How are cone cells adapted to carry out their function?
If you were in charge of developing a tax system for a country, how would you structure taxes? For example, who should pay the greater percentage of taxes? Wha