aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which ordered pairs are in the solution set of the system of linear inequalities? y > x y < x + 1 (5, –2), (3, 1), (–4, 2) (5, –2), (3, –1), (4, –3)
Which of the following animals will have a forelimb most similar to a dolphin? A. Shark B. Eagle C. Human D. Lizard
Identify the equation of the circle that has its center at (7, -24) and passes through the origin.
Suppose the cross-price elasticity of demand between eggplant and broccoli is 0.4 (eeggplant/broccoli = 0.4). if the price of broccoli increases 10%, we would e
what is the factorization???
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
A box contains 4 chocolates and 1 fruit chew. Clark and Chloe take turns drawing a treat out from the box without replacement. Whoever draws the fruit chew wins
While living in Taos, Mabel Dodge Luhan invited artists and writers to New Mexico, but what else did she do to help New Mexico?
how to solve polynomials?
You are in “Car Parts USA” buying some headlight bulbs. The original price is $19.99, but you have a coupon for $6.00 off. What is you’re subtotal for the bulbs