reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

how will you consider yourself as a responsible blogger​
HELP PLEASE ASAP NO LINKS!!!
You do not need to include the $8.00 bank charge on your bank reconciliation. (true/false)
Let's suppose that this article could have a different title. The best one would be A. More Lightning Storms Reported in Yellowstone B. Blaze Proves To Benefit
Got another question for ya
some1 answer this, another one comin up in a lil.
Show your work <------
HELP ALREADY LATE PLEASE AM DESPERATE!!!!!
Can you try answer this >:). If correct=smart also brainlest!
46) Exercise reduces the risk for heart disease by A.)decreasing the stroke volume of the heart. B.)curing high blood pressure. C.) increasing cholesterol. D.)s