cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Township are generally found in the western part of the United States
Help me come up with a good gamer username!! kind of a weird request but i didn’t know where else to go. so ive been trying to come up with a username that has
Which path did the De Soto expedition take through Georgia in 1540
Choose the sentence that is written in proper parallel structure. Last evening, Shea read "The Necklace," study her physics, and to buy her prom dress. Yesterd
Is sulfur trioxide a homogeneous or heterogeneous mixture?
An airplane flies at a speed of 250 mi/hr, 40 degrees south of east. A wind blows at a speed of 35 mi/hr 30 degrees west of south. What is the plane's resultant
On january 1, 2014, ryan company paid the premium on a four-year insurance policy in the amount of $6,400. at that time, the full amount paid was recorded as pr
How did akbar religious policy of the mid 1500 differ from the religious policy in the late 1600s?
Many college students notice that the transition from high school brings more rules for their academic work. in fact, the strictest aspect of most course struct
What kind of care does Mika need? Mika is suffering from a terminal illness. Doctors have given her just six months to live. Her family wants her last days to b