Kcdhead18
Kcdhead18 Kcdhead18
  • 02-04-2020
  • History
contestada

from which court would an appeal go directly to the U.S supreme court?
A. claims court
B. district court
C. international trade court
D. state supreme court
Im stumped.

Respuesta :

lolabecherer
lolabecherer lolabecherer
  • 09-04-2020

Answer:

D

Explanation:

taking a guess, sorry

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP FAST ILL MARK AS BRAINLIEST!!!! How have funding opportunities changed since the early days of making documentaries?
Miss Reyes earns $3500 per month from which income tax is deducted at 30%. Calculate her net pay.
3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.
the process of breaking food is to release energy is called _____​
when did the first national thanksgiving take place?
An audience-centered speaker should approach diversity by:_____. a. being acutely aware of the differences and trying to ignore them. b. choosing a topic that m
Nobody knew where they were​
4 pounds of grapes cost $5. 7 pounds of grapes cost $8.75. What is the cost per pound?
Martin runs three fourths mile three days a week. How many miles does he run in four weeks?
I need something to finish this simile: "as late as..."