shahdashraf2414 shahdashraf2414
  • 04-07-2020
  • Mathematics
contestada

i’m not able to solve this question

im not able to solve this question class=

Respuesta :

musawarsameer10 musawarsameer10
  • 04-07-2020
Y=my+b is the first step to your question so it’s 3x+20
Answer Link

Otras preguntas

A 7th grade classis selling packages of cotton candy at a festival for $2.95 each. Each package costs them $0.95 to make.They expect to sell between 900 and 1,0
For camping mrjohn son needs 12 1-2 feet of rope to tie the logs that he has to cut for the campfire and 9 3-4 feet of the rope for the clothesline what is the
Read these three sentences • Mi familia no es muy grande. • Mis hermanos son Lucas y Marisol, ellos son inteligentes. Somos una familia muy unida. Which verb is
Which choice is an example of non-linear plot development? O The problem is made known before the solution is found. O The cause is given before the effect. O E
What is the difference between an instinct and a learned behavior?
Which of the following is an unbalanced equation? A. CaCO3 --> CaO + CO2 B. PbO2 + 2H2-->2Pb + H2O C. CS2 + 2O2 --> CO2 + 2SO2
place the levels of an ecosystem in the correct order from smallest to largest
How can an electromagnet be made stronger? A.Add more coils of wire. B.Add an iron core. C.All the above. D.Increase the voltage.
3h minus j when h=8 and j = 11
Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package