courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Which function has a domain of all real numbers except x=pi/2+_npi? A. Y=cos x B. Y=cot x C. Y= 1/sinx D. Y=sec x
Write the net chemical equation for the production of manganese from manganese (ii) carbonate, oxygen and aluminum
The generator is a popular youth hostel in london located near kings cross. The hostel provides a bed, showers, and breakfast in their nightly fee. Suppose the
What is Newton’s first law
what periods are part of the Paleozoic era
What are the characteristics of a good (effective) window cleaner?
What is different between an onic bond and a covalent bond?
Which document standardization Christian beliefs?
Read this sentence: Hunting endangered whales should be outlawed. What type of claim is this sentence? A. Claim of fact B. Claim of definition C. Cl
¿help me with the 8?